راهنمای ورودی جدید
نظرسنجی
در شبکه کارآفرینان به دنبال چه هستید؟


جدیدترین اعضاء
...
...
...
...
...
...
مدیر وبسایت :url:http://danilmirshkare.ir ...
...
خلاق و نوآور ...
...
مفهوم Crowdfunding (که شاید بتوانیم آن را در فارسی «چمع‌آوری سرمایه عمومی» بنامیم) و امکان‌پذیر بودنش، یکی از آن مواردی است که وابستگی شدیدی به سرمایه اجتماعی هر جامعه دارد. چیزی که متاسفانه کمبود آن در جامعه فعلی ما به شدت احساس می‌شود. شکل‌گیری سایت‌هایی نظیر Indiegogo یا Kickstarter و میزان مشارکت مردم در پروژه‌هایی که هنوز حتی انجام‌شان هم قطعی نیست نشان از اعتماد بسیار بالای افراد جامعه به یکدیگر و بالا بودن سرمایه اجتماعی دارد. در این پست شاید برای این که درک بهتری از حد و اندازه این اعتماد و هم‌چنین میزان مفید بودن چنین امکانی در جامعه داشته باشیم، در اين گروه به معرفی مختصر نمونه هاي بسیار موفق از‍ Crowdfunding مي پردازيم. شاید تمرینی باشد برای آینده‌ای بهتر!
به روز رسانی مطلب / اضافه کردن تصویر
23خرداد1394
Macaw

بعنوان یکی دیگر از پروژه‌های مرتبط با وب، Macaw با جمع‌آوری 275 هزار دلار سرمایه با وجود هدف 75 هزار دلاری موفقیت چشم‌گیری در کیک‌استارتر کسب کرد. Macaw «نسل جدیدی» از ابزارهای طراحی وب است که امید می‌رود با ایجاد امکان نوشتن کدها بصورت مستقیم از منظر طراحی زندگی را برای طراحان و توسعه‌دهندگان وب آسان‌تر کند.

ابزارهای فعلی نظیر فتوشاپ به شخص امکان تبدیل سریع طرح اولیه یا پروتوتایپ به کد را نمی‌دهد و Macaw در صدد است این امکان را از طریق ساده کردن جریان کار فراهم کند. ...

[ادامه]
| |
1 نفر این را پسندیده است.
معصومه احمدی
سمیه کرمی زندی  لینک ثبت نام : http://macaw.co/
23خرداد1394

23خرداد1394
Ghost

پلتفرم جدید وبلاگ‌نویسی گوست، با عناوینی نظیر «آینده وبلاگ‌نویسی» و یا «قاتل وردپرس» مانند طوفان توجه‌ها را به خود جلب کرده است. این پروژه با هدف جمع‌آوری 25 هزار پوند سرمایه وارد کیک‌استارتر شد و در نهایت 196 هزار و 362 پوند نسیبش شد. توسعه‌دهندگان این پلتفرم در صدد ایجاد نسخه‌های چندگانه این نرم‌افزار تحت وب هستند.

گوست یک پلتفرم وبلاگ‌نویسی متن‌باز است که بر خلاف بسیاری از جایگزین‌های موجود تلاش نمی‌کند یک سیستم‌ مدیریت محتوای همه‌کاره باشد و بر ذات وبلاگ‌نویسی تمر ...

[ادامه]
| |
سمیه کرمی زندی  به لطف ذات متن‌باز و آزاد این پروژه، می‌توان در هر زمانی آن را بصورت رایگان از این صفحه دریافت کرد.
https://ghost.org/
23خرداد1394

23خرداد1394
Micron

تصویربرداری زمان‌گریز (time lapse) می‌تواند کار دشواری باشد. این عملیات نیاز به یک Intervalometer (دستگاهی برای سنجش و محاسبه فواصل زمانی) گران قیمت و پر دردسر و یا هک کردن دوربین دارد. خوشبختانه، Micro راهی جدید برای انجام تصویر برداری زمان‌گریز ابداع کرده که اجرای آن را برای هر کسی ساده می‌کند. Micro دستگاهی است که تصویر برداری زمان‌گریز را به عصر تلفن‌های هوشمند آورده و به شما امکان می‌دهد که پیکربندی‌های پیچیده مربوط به این نوع تصویر برداری را در اسمارت‌فون خود انجام داده و ...

[ادامه]
| |
1 نفر این را پسندیده است.
معصومه احمدی

14اسفند1393
Canary

هشدارهای خانگی در صده اخیر چندان نوآورانه محسوب نمی‌شوند ولی اکنون به لطف دستگاهی به نام Canary این موضوع در حال تغییر است. این پروژه خود را «اولین دستگاه امنیتی هوشمند خانه» می‌نامد که سنسورهای نور، حرکت، دما و کیفیت هوا را با هم ترکیب کرده تا آرامش خاطر کامل را به ارمغان بیاورد.

Canary از طریق جفت شدن با دستگاه اندروید و یا آیفون به شما اجازه می‌دهد که اگر چیزی غلط از آب در آمد سریعا متوجه شوید. برای نمونه درک تغییرات ناگهانی در دمای هوا (که می‌تواند نشان از آتش سو ...

[ادامه]
| |
2 نفر این را پسندیده اند.
ساره نیکخواه
معصومه احمدی

6دی1393
Bo & Yana

در ماموریتی با هدف آموزش کدنویسی به کودکان پنج ساله، Play-i کمپینی راه‌اندازی کرد تا برای ساخت دو ربات کوچک یعنی Bo و Yana سرمایه جمع کند. دلیل خاص بودن این دو ربات دوست داشتنی این است که آن‌ها کدنویسی را صرفا از طریق آموزش سینتکس یاد نمی‌دهند بلکه شیوه کشف، بازی و یافتن را به کار می‌گیرند.

این گروه در فضای جمع‌آوری سرمایه خود قادر به ایجاد 1.4 میلیون دلار سرمایه شدند و امکان پیش‌سفارش نیز همچنان برای کسانی که به کمپین نرسیده‌اند فراهم است. در حال حاضر Bo و Yana ب ...

[ادامه]
| |
1 نفر این را پسندیده است.

6دی1393
coin


یکی از ایده‌های رادیکال و ساختار شکن که می‌تواند در نهایت عملیات پرداخت را تغییر دهد نیز بصورت Crowdfunding سرمایه مورد نیاز خود را بدست آورد. Coin وعده داده است که کلیه کارت‌های اعتباری شما را در تنها یک کارت جمع کند. پیش از آنکه کارت را برای پرداخت بکشید کافی است با استفاده از یک دکمه که بر روی دستگاه تعبیه شده است تعیین کنید که مایل هستید از کدام کارت استفاده کنید. ویژگی‌های دیگری نظیر هشدار جا گذاشتن کارت نیز از جمله مواردی است که Coin را بسیار منحصر بفرد می‌کند.
< ...

[ادامه]
| |

24آذر1393
باغچه هوشمند

تکنولوژی سرانجام سر از... شاخ برگ گیاهان درآورد! این باغچه هوشمند به شما کمک می‌کند در خانه خود به سادگی هرچه تمام‌تر گیاهان خانگی پرورش دهید که در مواردی می‌تواند بسیار سخت باشد. پرورش گیاه با این باغچه به سادگی سفارش تعدادی گل مریم و پونه کوهی و گل کاغذی و کاشتن آن‌ها در این باغچه و قرار دادن مقداری آب در کنار آن است. بقیه کار را باغچه هوشمند انجام خواهد داد.

گروهی که این تکنولوژی را معرفی کرده است سه سال تمام را وقت صرف توسعه و تحقیق بر روی این دستگاه بوده‌ا ...

[ادامه]
| |
7 نفر این را پسندیده اند.
ابراهیم مسعودی
فردین شکری
بهروز -
کامران حسن حسین
زینب سبزه بین
ساره نیکخواه
هدی اسدی
زینب سبزه بین  متاسفانه
برای تشکیل یک سانتیمتر خاک در کره زمین بین 50 تا1000
سال زمان نیاز است(به طور متوسط300 سال)
ومتاسفانه تا زمانی که درمسولان سازمانهای مرتبط با
کشاورزی مدیریت وتخصص تواما بکار نبرندبا وضعیت کشاورزی ما تغییری نمی کند،زمانی که 70 درصد کشاورزان ما بی سوادوتنها 30 فارغ التحصیلان در بخش کشاورزی فعالیت می کنند اوضاع به همین منوال خواهد بود.
انشاالله همه ما که دغدغه داریم با کمک یکدیگر
قدمی در جهت تعالی کشاورزی برداریم.
26آذر1393
ابراهیم مسعودی  اسفناکتر هم اینکه کشوری مثل عربستان سعودی که منابع خاک و آب قابل کشاورزی بسیار محدودی داره با کمک یک کشور اروپایی که اگر اشتباه نکرده باشم اسپانیا بود اقدام به تاسیس سوله هایی کرده که در اونها دستگاه ها و محیطهای کشت نظیر همین رو احداث میکنند برای تولید سبزی و گیاهان دیگر
در کشور ما که تقریبا تمام اقلیمهای مناسب برای کشاورزی رو داریم با سهل انگاری و ندانم کاری های متعدد خاک و آب رو از دست میدیم
دوستانی که مطالعه دارند میدونند در شرایط طبیعی برای ایجاد یک سانتیمتر خاک مناسب برای رویش گیاهان حداقل جندصد سال زمان نیازه و ما در کمتر از چند ماه روی اون ساختمان و شهرک و جاده و زباله دانی میسازیم و یا با سیلابها و شسته شدن توسط آب از بین میره و به دریاها و جلگه های کشور های همسایه تقدیم میشه
25آذر1393
زینب سبزه بین  چه جالب بود
وما چقدر از سطح علمی در دنیا عقب افتاده ایم
ما هنوز سیستم آبیاری مکانیزه نیست
هنوز بعضی کشاورزان از حیوانات برای شخم استفاده میکنند
من شرمنده کشاورزان ومردم ساکن روستاییم
من که رشته ام مرتبط با کشاورزی است
اماهنوز نتونستم قدمی برای پیشرفت مردمم وکشاورزان بردارم
در این مسیر خدمت به روستاییان قرار گرفته ام
به امید خدا بتوانم قدمی بردارم
24آذر1393
1
هدی اسدی

24آذر1393
Panono

یکی از جالب‌ترین شیوه‌های تصویر برداری که در 2013 محبوب شد به لطف Panono که یک توپ دوربین‌دار قابل پرتاب است تحقق یافت. این توپ خوش دست می‌تواند پس از پرتاب، از بالا تصاویر ۳۶۰ در ۳۶۰ درجه بگیرد. کافی است این توپ را به سادگی به هوا پرت کنید و پس از آن یک تصویر پانورامای 108 مگاپیکسلی از اطراف دریافت کنید که برای رخدادهایی نظیر مهمانی‌ها، تصاویر دسته‌جمعی و عروسی‌ها بسیار مناسب است.

این دستگاه همچنین از Oculus Rift (نمایشگر پوشیدنی واقعیت مجازی) نیز پشتیبانی می‌کند. ب ...

[ادامه]
| |
1 نفر این را پسندیده است.
ساره نیکخواه

24آذر1393

Pixelstick

در عکاسی به شیوه نوردهی دراز مدت چیزی جادویی وجود دارد؛ و Pixelstick آن را یک گام به پیش می‌برد. این دستگاه که از مجموعه‌ای از لامپ‌ها که به یک کامپیوتر کوچک متصل شده‌اند ساخته شده، به کاربر امکان می‌دهد که رنگ‌ها و صحنه‌ها را هنگام تصویربرداری در عکس ایجاد کند بدون اینکه نیازی به تقلب و استفاده از ابزارهایی نظیر فتوشاپ برای ایجاد افکت‌ها باشد.

این پروژه که احتمالا یکی از جذاب‌ترین ویدئوهای 2013 کیک‌استارتر را دارد توانست به مجموع 628 هزار دلار دست یابد در ...

[ادامه]
| |
2 نفر این را پسندیده اند.
کامران حسن حسین
هدی اسدی

17آذر1393
Tile

یک ردیاب کوچک چهار وجهی است که می‌تواند به اشیا چسبیده و یا مانند Chipolo با یک حلقه به آن‌ها وصل شود. اما Tile دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های منحصر بفرد است که به یافتن وسایل گم شده کمک می‌کند. این دستگاه می‌تواند اشیا را از فاصله 150 فوتی ردیابی کند اما در فاصله فراتر از آن نیز کاربر را برای یافتن وسیله خود راهنمایی خواهد کرد. در صورتی که کسی که اپلیکیشن Tile را نصب دارد از کنار وسیله گم شده شما رد شود، مکان مربوطه در برنامه آپدیت شده و اطلاعات صحیح‌تری از آخرین مکان آن را به کا ...

[ادامه]
| |
4 نفر این را پسندیده اند.
farshad m
معصومه احمدی
رضا فتحی
کامران حسن حسین

17آذر1393
Chipolo

به کمک chipolo، هم‌اکنون ردیابی وسایل به سادگی وصل کردن یک حلقه به آن‌ها و نصب یک اپلیکیشن بر روی گوشی هوشمند است. با پرداخت 35 دلار برای هر تگ می‌توانید مطمئن شوید که اشیا با ارزشی نظیر کیف پول، دسته‌کلید، لپ‌تاپ و... هرگز از کنار شما تکان نمی‌خورند. Chipolo محدوده‌ای 200 فوتی داشته و به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا دستگاه‌هایی مبتنی بر این پروژه ایجاد کنند؛ شاید چیزی شبیه به یک بازی مبتنی بر مکان بازیکن‌ها.

این پروژه به تازگی به کمپین خود پایان داده و از هدف 25 ه ...

[ادامه]
| |
2 نفر این را پسندیده اند.
هدی اسدی
ساره نیکخواه

17آذر1393
پروژه دزد دریایی (The Buccaneer)

این یکی از زیباترین پرینترهای سه‌بعدی است که تا به حال به چشم دیده‌ایم. همینطور یکی از اولین نمونه‌هایی است که می‌توان از پس هزینه آن برآمد. شرکت Pirate3D Inc که در پالو آلتو کالیفرنیا واقع شده است پروژه‌ای برای آوردن پرینترهای سه‌بعدی مقرون به صرفه در پیش گرفت که با هدف جمع‌آوری 100 هزار دلار، ناگهان با ایجاد شدن سرمایه 1.4 میلیون دلاری مواجه شد که تمام انتظارات و پیش‌بینی‌ها را در هم شکست.

Buccaneer اولین پرینتر با منیج تحت کلود است که امک ...

[ادامه]
| |
1 نفر این را پسندیده است.
هدی اسدی

16آذر1393
سايت " مهربانانه "

به تازگي سایت مهربانه به آدرس http://www.mehrabane.ir در ایران راه افتاده که یک سایت crowdfunding با امکانات کامله که به موسسات و سازمان‌های خیریه کمک می‌کنه سرمایه‌های لازم برای انجام فعالیت‌های مشخص‌شون رو از کاربران اینترنتی جمع‌آوری کنند.

| |
1 نفر این را پسندیده است.
زینب سبزه بین

16آذر1393
کمپین جمع آوری سرمایه ی تبلت jollas از مرز یک میلیون دلار گذشت

هفته ي قبل كمپاني فنلاندي يولا، تبلت خود را كه مبتني بر سيستم عامل سيل فيش است، جهت جمع اوري سرمايه ي اوليه در اينديگوگو قرار داد. اين تبلت نه تنها توانست تا سرمايه ي اوليه ۳۸۰٫۰۰۰ دلاري تعيين شده را دريافت كند، بلكه مجموع سرمايه ي اوليه جمع اوري شده به ۱.۱۸ ميليون دلار رسيد.

مارك ديلون، موسس كمپاني يولا، در مصاحبه اي با تك كرانچ كه پيش از اغاز كمپين جمع اوري سرمايه ي اين كمپاني انجام شده بود، گفت:

...

[ادامه]
| |

16آذر1393
ساخت فیلم «می خواستم اینجا باشم» از طریق سرمایه گذاری دسته جمعی

فیلم جدید زاک براف، هنرپیشه، کارگردان و فیلمنامه نویس آمریکایی «می خواستم اینجا باشم» نام دارد که خود نیز نقش شخصیت اصلی فیلم را بازی می کند. این فیلم برای اولین بار، ابتدای امسال، در جشنواره فیلم ساندنس به نمایش در آمد. اکنون اکران عمومی آن از لس آنجلس شروع می شود.

زاک براف در مورد تامین مالی ساخت فیلم می گوید: «من از کرادفاندینگ (خیل مایه گذاری)، یا سرمایه گذاری پول به صورت دسته جمعی در اینترنت استفاده کردم. ...

[ادامه]
| |

9آذر1393
Pebble

یک ساعت هوشمند با قابلیت نصب اپ‌های جدید و اتصال بی‌سیم به گوشی‌های هوشمند است. این ساعت در آغاز پروژه‌ای با حد نصاب ۱۰۰,۰۰۰ دلار سرمایه در سایت کیک استارتر بود. بعد از گذشت ۳۷ روز، کاربران بیش از ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ دلار به شروع این پروژه کمک کردند، چیزی معادل ده هزار درصد بیشتر از سرمایه اولیه در نظر گرفته شده.

| |

3آذر1393
رنگین‌کمان مطالعه

در ابتدای امسال له‌وار بورتون (LeVar Burton) کمپینی را در Kickstarter آغاز کرد تا Reading Rainbow را دوباره برای بچه‌ها زنده کند.
هدف این کمپین تهیه کتاب‌های تعاملی و بازدیدهای ویدیویی از محل‌های مختلف و انتشار آن روی پلتفرم‌های متعددی نظیر تبلت‌ها و تلفن‌های هوشمند بود تا کودکان بیشتری بتوانند به این برنامه دسترسی داشته باشند. این پروژه ظرف تنها ۱ روز ۱ میلیون دلار سرمایه جذب کرد و در انتهای ماه اول توانست به رقم ۵٫۴ میلیون دلار برسد. این مبلغ توسط بیش از ۱۰۰۰۰ ...

[ادامه]
| |
2 نفر این را پسندیده اند.
معصومه احمدی
هدی اسدی

3آذر1393
Dino Pet

دینو پت، در واقع یک حیوان-گیاه خانگی است. در طول روز برای فتوسنتز به نور غیرمستقیم خورشید نیاز دارد و در طول شب به واسطه dinoflagellateهای ریزی که دارد می‌درخشد.
dinoflagellate گونه‌ای گیاه نخستین بدون ساقه و برگ دریایی است که از توان تولید نور یا بیولومینانس برخوردار است. خود قالب این اسباب‌بازی هم با فناوری چاپ سه‌بعدی تهیه شده و با آب و این ارگانیسم پر می‌شود. این حیوان خانگی بیشتر شبیه یک میمون دریایی های‌تک است! این پروژه توانست در Kickstarter سرمایه‌ای سه برابر هدف ...

[ادامه]
| |
2 نفر این را پسندیده اند.
معصومه احمدی
ساره نیکخواه

3آذر1393
پروژه مصونیت (Immunity Project)

این پروژه در واقع یک پروژه غیرانتفاعی است که توسط Y-Combinator پشتیبانی می‌شود و هدف آن تولید یک واکسن رایگان برای ایدز است. نهاد مسئول این پروژه توانست سرمایه تحقیقاتی‌اش را از VCها (سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر) جذب کند، اما به ۴۶۲۰۰۰ دلار دیگر احتیاج داشت تا بتواند آزمایش‌های مربوط به واکسن را به انجام برساند.
اما Kickstarter و سایر سایت‌های Crowdfunding اجازه تعریف کمپین‌های مرتبط با پزشکی را فراهم نمی‌کنند. به همین دلیل پروژه مصونیت یک پلتفرم اختصا ...

[ادامه]
| |
3 نفر این را پسندیده اند.
معصومه احمدی
هدی اسدی
ساره نیکخواه

3آذر1393
Fairphone

این تلفن در واقع نخستین تلفن هوشمند Fair Trade (تجارت منصفانه؟) در جهان است و تامین بخشی از سرمایه مورد نیاز برای آن از طریق Crowdfunding انجام شده است.
شرکت سازنده، شاید برای تنوع، تصمیم گرفت که سرمایه مورد نیاز برای این کار را از طریق Crowdfunding به دست بیاورد و البته قیمت اولیه برای سفارش دهندگان محصول نهایی را دو برابر کرد. آن‌ها توانستند یک سازنده چینی را یافته و تولید تلفن را شروع کنند. بخش‌های زیادی از این تلفن با مصالح و مواد Conflict Free تهیه شده و از مصالح ...

[ادامه]
| |
1 نفر این را پسندیده است.
ساره نیکخواه

1 2   بعدی

 

 

مشاوره کسب و کار

 

 

 

 

 

  

 


دانلودهای ویژه

 

 

 

 

 

 

 آرشیو مجلات و روزنامه ها
آرشيو ويدئو ها

 

 


رویدادهای ویژه

 


 


 

 

 

 
 

 

 

 


کاربران آنلاین | گروه ها | درباره ما | تماس با ما | قوانین | همکاری با ما