راهنمای ورودی جدید
نظرسنجی
در شبکه کارآفرینان به دنبال چه هستید؟


جدیدترین اعضاء
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
سرگیجه خشكشويي‌ها در درياي مشكلات

اين روزها شاهد به اغما رفتن واحدهاي خشكشويي‌هاي تهران هستيم و هزينه‌هاي سرسام‌آور مصرفي آب براي صنفي همچون خشكشويي كه به واسطه نحوه فعاليت‌شان بيشترين مصرف حامل‌هاي انرژي را دارند، منجر به بروز مشكلاتي شده است و اعضای این صنف نیاز به توجه سازمان ها و نهاد ها برای حل مشکلاتشان دارند.
امروزه در بسياري از كشورهاي پيشرفته، واحدهاي خشك‌شويي و از بين برنده لكه و چين و چروك پوشاك رشد قابل ملاحظه‌اي داشته‌اند و در اين راستا از ماشين‌آلات و تجهيزات پيشرفته‌اي استفاده مي‌كنند. فعالان اين حرفه از شريط ويژه براي هزينه‌هاي آب، برق و گاز بهره‌مند مي‌شوند و اگر پاي درد و دل اعضاي اين صنف بنشينيم متوجه مي‌شويم كه اين حرفه جايگاه واقعي خود را از دست داده و اين صنف با سابقه در درياي مشكلات غرق شده است.

تعرفه حامل‌هاي انرژي بالا است
رئيس اتحاديه خشكشويي و لباسشويي تهران در اين رابطه اظهار داشت: افزايش قيمت آب، برق و گاز مشكلات فراواني را براي اعضاي صنف خشكشويي ايجاد كرده و درحال حاضر اين هزينه‌هاي كلان باعث شده تا انجام خدمات و صرف هزينه‌ها با يكديگر در
تقابل باشد. ابوالفضل رجب‌زاده در گفت‌وگو با «كسب و كار» افزود: نحوه فعاليت در اين صنف به‌گونه‌اي است كه بيشترين مصرف را از حامل‌هاي انرژي در مقايسه با ساير صنوف دارد و متاسفانه قيمت صورت حساب آب، برق و گاز به صورت تعرفه‌هاي تجاري محاسبه مي‌شود.

با اين شرايط نرخ خدمات خشكشويي تا 40درصد افزايش خواهد داشت
وي با اعلام اينكه اين معضل درحالي رقم مي‌خورد كه از طرفي استيجاري بودن اكثر صنوف و قيمت بالاي مواد اوليه فعالان اين صنف را بيش از پيش تحت فشار قرار داده است، تصريح كرد: با اعلام درخواست بازنگري در تعرفه‌ها، همچنين به دنبال جلوگيري از بروز برخي تخلفات از جمله كم‌كاري در ارائه خدمات هستيم.
رئيس اتحاديه خشكشويي و لباسشويي تهران درخواستي را مبني بر محاسبه تعرفه‌هاي انرژي خدمات خشكشويي با تعرفه صنعتي طي ارسال نامه‌اي به اتاق اصناف اعلام كرد و اميدواراست در تعرفه‌ها بازنگري صورت گيرد.رجب‌زاده افزود: اگر اين شرايط همچنان حكم فرما باشد، شاهد افزايش نرخ خدمات خشكشويي‌ها تا 40 درصد خواهيم بود.

پرداخت سالانه 100 ميليون ريال براي حل مشكل خشكشويي‌ها
اين مقام مسئول در اتحاديه خشكشويي و لباسشويي تهران، عنوان كرد: سازمان آب و فاضلاب تهران در واكنش به درخواست اين اتحاديه مبني بر بازنگري تعرفه آب اعلام كرد به دليل اينكه جزو مشاغل پرمصرف محسوب مي‌شويد. بايد تعرفه مصرف مجاز را افزايش دهيد و در اين راستا سالانه 100 ميليون ريال بپردازيد.
وي ادامه داد: سوال اينجاست كه مگر واحدهاي خشك‌شويي ماهانه چه ميزان درآمد كسب مي‌كنند كه چنين مبالغي را بايد بپردازند؟
با اين شرايط كار در اين حرفه ديگر صرفه اقتصادي ندارد.
ابوالفضل رجب‌زاده از تعطيلي بسياري از واحدهاي صنفي خشكشويي به‌دليل وجود مشكلات فراوان خبر داد و اظهار داشت: با اين شرايط كار در اين حرفه صرفه اقتصادي ندارد و كماكان اعضاي اتحاديه نياز به مساعدت مسئولان براي حل مشكلات دارند.

هزينه نگهداري ماشين‌آلات در اين صنف بالاست
مصطفي اميرآبادي، يكي از فعالان صنف خشك‌شويي در تشريح مشكلات اين صنف عنوان كرد: هزينه‌هاي نگهداري ماشين‌هاي لباسشويي به دليل فرسوده بودن بالاست و از طرفي عدم بازنگري در تعرفه‌هاي آب و برق و گاز اين صنف، باعث تعطيلي خشكشويي‌ها يا تغيير شغل اعضا شده است.
وي ادامه داد: شايد كم‌تر كسي باوركند كه حتي قيمت ارز هم فعاليت در اين صنف را تحت تاثير قرار داده است و قيمت جهاني مواد شوينده با افزايش چشمگيري همراه بوده است. پركلر پلي اتيلن؛ ماده اصلي شست و شو در خشك‌شويي‌ها در داخل توليد نمي‌شود و اين محصول از طريق واردات
صورت مي‌گيرد. اميرآبادي گفت: اميد داريم تا حداقل با بازنگري در تعرفه‌هاي آب، برق و گاز، بخشي از مشكلات خشكشويي‌ها برطرف شود و بايد توجه داشت كه اين حرفه، نياز ضروري عموم مردم است.

 

 

مشاوره کسب و کار

 

 

 

 

 

  

 


دانلودهای ویژه

 

 

 

 

 

 

 آرشیو مجلات و روزنامه ها
آرشيو ويدئو ها

 

 


رویدادهای ویژه

 


 


 

 

 

 
 

 

 

 


کاربران آنلاین | گروه ها | درباره ما | تماس با ما | قوانین | همکاری با ما