راهنمای ورودی جدید
نظرسنجی
در شبکه کارآفرینان به دنبال چه هستید؟


جدیدترین اعضاء
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
تمایل وین به پذیرش دانشجویان ایرانی

فردريش اشتيفت؛ سفير اتريش در تهران نيز به جاذبه‌هاي گردشگري فراوان لرستان اشاره كرد و پيشنهاد داد موسسه آموزش عالي گردشگري اتريش در خرم‌آباد تاسيس شود. 
وي با بيان اينكه حضور در لرستان براي من خوش‌آيند است، بيان كرد: اين سفر به خوبي موجبات معرفي توانمندي‌هاي لرستان را براي ما به ارمغان آورد و متوجه شدم لرستان در حوزه‌ گردشگري ظرفيت بالايي دارد و مي‌تواند به قطب جاذبه‌ گردشگري تبديل شود. 
فريدريش اشتيفت، سفير اتريش در تهران نيز با اشاره به اينكه اكنون هزار و ۵۰۰ دانشجوي ايراني در اتريش مشغول به تحصيل هستند، گفت: علاقه داريم اين رقم افزايش يابد. وي با اشاره به ظرفيت‌هاي گردشگري لرستان ادامه داد: اتريش كشوري است كه بخش عمده‌ اقتصاد آن بر محور گردشگري قرار دارد، به‌گونه‌اي‌كه با جميعت هشت ميليون نفري سالانه نزديك به ۱۲۰ ميليون نفرگردشگر دارد. 
اشتيفت با تاكيد بر اينكه اگر زيرساخت‌ها در لرستان فراهم شود، آمادگي توسعه‌ روابط گردشگري وجود دارد، عنوان كرد: در اتريش مدارس عالي زيادي با سطح بالا در زمينه آموزش گردشگري وجود دارد و دانشجوهاي ايراني مي‌توانند از ظرفيت اين مدارس بهره بگيرند. 
سفير اتريش با يادآوري اينكه مشتركات زيادي ميان لرستان و كشور اتريش وجود دارد، عنوان كرد: هر دو كوهستاني بوده و منابع آبي فراواني در اختيار دارند. 
سفير اتريش از علاقه‌ سرمايه‌گذاران اتريشي براي سرمايه‌گذاري و حضور در ايران ياد كرد و گفت: ايران از زيرساخت‌هاي قوي‌‌اي برخوردار هست كه لرستان نيز از اين حسن بي‌بهره نمانده است و مي‌توانيم شاهد شكل‌گيري‌ همكاري‌هاي دو جانبه باشيم. 
اشتيفت همكاري اتريش در زمينه‌هاي داروسازي و سيمان را قوي ارزيابي و اضافه كرد: همچنين مي‌توانيم ميوه‌هاي لرستان را به اتريش صادر كنيم. 
وي با بيان اينكه اتريش در گردشگري قدرتمند است، يادآور شد: اتريش از مدارس عالي گردشگري با تمركز بر اكوتوريسم و مديريت گردشگري برخوردار است و خرسند خواهيم شد اگر دانشجوياني از لرستان براي تحصيل در مراكز آموزش عالي مديريت گردشگري اتريش تحصيل كنند. 
سفير اتريش در تهران همچنين خواستار تاسيس مركز آموزش عالي گردشگري اتريش در لرستان شد و تاكيد كرد: اتريش در اين زمينه تجربيات مفيدي دارد و با تاسيس اين مركز در لرستان مي‌توانيم تجربيات خود را به اشتراك بگذاريم. گئورگ واين گارتنر؛ رايزن اقتصادي اتريش در تهران نيز در اين نشست گفت: آمادگي داريم از فعالان اقتصادي ايران و به ويژه لرستاني‌ها 
حمايت كنيم. 
وي در پاسخ به پيشنهاد يكي از فعالان اقتصادي لرستان مبني بر توليد مشترك داروهاي گياهي و فرآوده‌هاي آرايشي بهداشتي، توليد ظروف دارويي و جذب خيرين براي ساخت بيمارستان‌ها و اهداي دستگاه‌هاي پزشكي، گفت: درباره توليد داروهاي گياهي با شما اتفاق‌نظر داريم زيرا در آينده بازار خوبي خواهد داشت. 
گارتنر اضافه كرد: پيشنهادات شما را با شركت‌هاي اتريشي مطرح خواهم كرد كه در صورت وجود علاقه‌مندي، ارتباط برقرار خواهد شد. 
رايزن اقتصادي اتريش در تهران درباره توليد ظروف دارويي توسط شركت‌هاي اتريشي نيز بيان كرد: در اين زمينه تخصص خاص داريم اما تخصص شركت‌هاي ما بيشتر در توليد ماشين‌آلات است تا توليد خود محصول. 
وي همچنين به ظرفيت صنايع تبديلي اشاره كرد و توضيح داد: اتريش در زمينه‌ صنايع تبديلي از صنعت پيشرفته‌اي برخوردار است و شركت‌ها در اين زمينه براي سرمايه‌گذاري در ايران علاقه نشان داده‌اند اما شرط اصلي براي اين امر، تضمين كيفيت محصولات اوليه و خام است كه اهميت بالايي دارد. 
گارتنر گفت: گام بعدي فرآوري محصولات اوليه صنايع تبديلي است و ما موسساتي در اتريش داريم كه گواهي توليد محصولات ارگانيك اعطا مي‌كنند و بايد با آنها رايزني كنيم.

 

 

مشاوره کسب و کار

 

 

 

 

 

  

 


دانلودهای ویژه

 

 

 

 

 

 

 آرشیو مجلات و روزنامه ها
آرشيو ويدئو ها

 

 


رویدادهای ویژه

 


 


 

 

 

 
 

 

 

 


کاربران آنلاین | گروه ها | درباره ما | تماس با ما | قوانین | همکاری با ما